Cəbhəyanı rayonlarda yaşayan əhali üçün "Elektron hökumət" mövzusunda seminarlar keçiriləcək
Cəbhəyanı rayonlarda yaşayan əhali üçün "Elektron hökumət" mövzusunda seminarlar keçiriləcək. 21-22 oktyabr Bərdə və Tərtər, 4-5 noyabr tarixlərində isə Ağdam və Goranboy rayonlarında baş tutacaq seminarların keçirilməsində məqsəd "Elektron hökumət", elektron xidmətlər barədə region əhalisinə məlumat vermək, əhalini bu sahədə həyata keçirilən islahatlardan faydalanmağa dəvət etməkdir.
Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Məlumat Hesablama Mərkəzinin, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının birgə dəstəyi ilə “Vətənpərvər Maarifçi Gənclər” İctimai Birliyi tərəfindən təşkil olunan seminarlar məmur-vətəndaş təmasının maksimum azaldılmasına, şəffaflığın və rüşvətxorluğun aradan qaldırılmasına istiqamətlənən dövlət siyasətinə ictimai dəstək məqsədi daşıyır.

Workshops to be held on E-government for residents of border areas
Workshops on E-government will be held for the residents of frontier areas. The purpose of the workshops to be conducted in Barda and Tartar regions on 21-22 October and Aghdam and Goranboy regions on 4-5 November, is to provide people living in these regions with information on E-government, as well as invite them to benefit from the reforms implemented in this sphere.
The workshops organized by Patriotic Educational Youth Public Union with the joint support of the Data Processing Center  (DPC) of the Ministry of Communications and High Technologies, and  the Council of State Support to Non-Governmental Organizations under the President of the Republic of Azerbaijan. The aim of the workshops is providing public support to the state policy towards maximum reduction of the official - citizen relationship, enhancement of transparency and elimination of corruption.