Ukraynalı mütəxəssislərlə “Elektron hökumət” sahəsində gələcək əməkdaşlıq müzakirə olunub
Bu gün Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində Azərbaycanın “elektron hökumət” formalaşdırılması üzrə təcrübəsi ilə tanış olmaq üçün ölkəmizə səfər etmiş Ukrayna nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib. Ukraynanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Aleksandr Mişenko görüşdə iştirak edib.
Ukraynanın Elektron Hökumət Agentliyinin sədr müavini Aleksey Viskubun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti səfər zamanı “Elektron hökumət” portalının fəaliyyətinin təşkili, “elektron imza”nın tətbiqi, həyata keçirilmiş layihələr barədə ölkəmizdəki təcrübə ilə əyani tanış olacaqlar.
Nazir müavini Elmir Vəlizadə görüşdə  Azərbaycanın “elektron hökumət” təcrübəsi barədə qonaqlara məlumat verib. Görüşdə qarşılıqlı əməkdaşlıq barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Daha sonra qonaqlar “Elektron hökumət” portalının operatoru olan Məlumat Hesablama Mərkəzinin mütəxəssisləri ilə görüşə qatılıblar. Elektron xidmətlərin genişləndirilməsi istiqamətində həyata keçirilən işlər, "elektron imza" infrastrukturu, əldə olunan nəticələr və gələcək perspektivlər barədə qonaqlara ətraflı məlumat verilib. “www.e-gov.az” portalı ilə  bağlı qonaqları maraqlandıran suallar ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

On November 10, the Ministry of Communications and High Technologies (MCHT) held a meeting with a Ukrainian delegation, who arrived in our country to get acquainted with the experience of Azerbaijan in the formation of e-government. The meeting was also attended by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to Azerbaijan Alexander Mishchenko.
During the visit the delegation led by deputy chairman of the E-Government Agency of Ukraine Alexei Viskub will familiarize themselves with the experience of organizing the activities of the portal E-government, the introduction of electronic signatures and other projects implemented in Azerbaijan.
Speaking at the meeting, Deputy Minister of Communications and High Technologies Elmir Velizade informed the guests about Azerbaijan’s experience in the field of E-government. The sides exchanged views on mutual cooperation at the meeting.
Then the guests met with the specialists of Data Processing Center (DPC), which is the operator of the portal E-government. Ukrainian specialists were provided with detailed information on the work done in the direction of expansion of e-services, e- signature infrastructure, the results achieved and future prospects. There was also an extensive exchange of views on issues of interest to the guests on the portal www.e-gov.az.