"Elektron hökumət" portalının fəaliyyəti barədə gənclərə növbəti dəfə məlumat verilib
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzi, Elektron Hökumət Təlim Tədris Mərkəzi və Gənclər Təşkilatları Milli Şurası tərəfindən növbəti “Gənclər və E-Hökumət” adlı təlim təşkil olunub. 29 sentyabr tarixində keçirilən təlimdə Milli Şuranın səlahiyyətli nümayəndələri və gənclər iştirak ediblər.
Təlim zamanı “Elektron hökumət” portalı, “Elektron imza”nın praktiki tətbiqi və e-imza ilə biznes proseslərinin səmərəliliyinin artırılması qaydaları, elektron vergi xidmətləri, məcburi dövlət sosial sığortası üzrə hesabatların, əmək bildirişlərinin qeydiyyata alınması xidmətləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Seminar daha sonra, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin əməkdaşlarından ibarət qrup üçün davam edib.
Qeyd edək ki, elektron xidmətlər barədə maarifləndirici tədbirlərə yaranan tələbatı nəzərə alaraq bu mövzuda vaxtaşırı təlimlər keçirilir, mövcud elektron xidmətlər və onlardan istifadə barədə vətəndaşlara məlumatlar verilir.

The next training on the topic “Youth and E-Government” was organized by Data Processing Center of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, E-Government Training and Education Center and the National Council of Youth Organizations. The training, which was held on September 29, was attended by authorized representatives of the National Council and young people.
During the training, detailed information was provided on the E-Government Portal, practical application of electronic signature and rules for improving the efficiency of business processes using electronic signature, electronic tax services, registration of compulsory state social insurance reports and labor notifications.
Then the workshop was continued for a group of employees from the Ministry of Transport, Communications and High Technologies.
It should be noted that given the need for awareness-raising activities on e-services, periodic trainings are held in this regard, citizens are provided with information on available electronic services and their use.