Gənclər üçün növbəti “Elektron hökumət” təlimləri keçirilir
Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyinin Məlumat Hesablama Mərkəzi, Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzi və Gənclər Təşkilatları Milli Şurası tərəfindən gənclər  təşkilatlarının rəhbər və nümayəndələri üçün “Elektron hökumət” təlimi keçirilir.
4 günlük təlimlərin ilk sessiyası noyabr ayının 21-də baş tutub.  Elektron hökumət,  elektron xidmətlər, elektron sənəd və imza barədə olan birinci sessiyada vahid virtual xidmət məkanı olan “Elektron hökumət” portalı və portal üzrə təqdim olunan xidmətlər barədə məlumat verilib. Elektron imzanın elektron sənəd mübadiləsindəki rolu barədə danışılıb. Nəzəri və praktiki hissələrdən ibarət olan təlimin yekununda iştirakçıların sualları əsasında müzakirələr keçirilib.
Təlimin növbəti günlərində,
- Vergilər sahəsi üzrə elektron xidmətlər;
- Rəsmi statistik məlumatların təqdim edilməsi üzrə elektron xidmətlər;
- Gömrük bəyannamələrinin və hesabatların yerinə yetirilməsi üzrə elektron xidmətlər barədə ətraflı məlumat veriləcək.
Qeyd edək ki, Elektron Hökumət Təlim-Tədris Mərkəzinin Gəncə, Qəbələ, Şəki, Lənkəran, Göyçay, Naxçıvan, Bərdə filiallarında toplaşan gənclər təşkilatlarının üzvləri də təlimi canlı yayınla izləmək imkanına sahib olublar.

E-government training is held for the leaders and representatives of youth organizations by Data Processing  Center of the Ministry of Transport, Communications  and High Technologies, Electronic Government Training  and Education  Center and National Council of Youth Organizations.
The first session of the 4-day training held on November 21.Information was provided on Electronic Government  Portal, which is a single virtual service space, and services available on  the portal at the first session  on e-government, e-services, e-document and e-signature. The role of electronic signature in electronic document circulation was discussed. Discussions were held on the participants’ questions at the end of the training consisting of theoretical and practical parts.
On the following days of the training, information will be provided on:
- Electronic tax services;
- Electronic services for provision of official statistical data;
- In-depth information on electronic services for customs declarations and report.
It should be noted that the members of the youth organizations that gathered at the branches of E-Government Training and Education Center in Ganja, Gabala, Sheki, Lankaran, Goychay, Nakhchivan and Barda also had the opportunity to watch live broadcast of the training.