İspaniya şirkəti ilə əməkdaşlıq müqaviləsi imzalandı
Bakıda keçirilən “Bakutel-2017” Beynəlxalq Telekommunikasiya və İnformasiya Texnologiyaları Sərgisi çərçivəsində Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Məlumat Hesablama Mərkəzi ilə İspaniyanın “Cibernos” şirkəti arasında birgə əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.
İKT sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsini ehtiva edən müqavilədə "Ağıllı şəhər", "Əşyaların interneti" kimi layihələr üzrə təcrübə mübadiləsinin aparılması nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, 50 illik təcrübəyə sahib “Cibernos” Avropanın ən böyük texnologiya şirkətlərindəndir.  Şirkət bir sıra Avropa ölkələrinə  öz elektron həllərini təklif edir.

Data Processing Center (DPC) will cooperate with Spanish company on projects “Smart City” and “Internet of Things”.
Within the framework of the International Telecommunications and Information Technologies Exhibition and Conference Bakutel 2017 taking place in Baku, an agreement on cooperation between Data Processing Center of the Ministry of Transport, Communications and High Technologies of Azerbaijan and the Spanish company Cibernos was signed.
The agreement envisages expansion of cooperation in the field of ICT and exchange of experience on the projects of “Smart City” and “Internet of Things”.
It should be noted that Cibernos  is one of Europe’s  largest technology companies  and has 50 years of experience. The company offers its electronic solutions in several European countries.