“Gənclər üçün Elektron Hökumət” müsabiqəsinin mükafat fondu elan edildi
Gənclər arasında “Elektron hökumət” həllərindən istifadənin təşviq edilməsi və “Elektron hökumət” üzrə gənclərin maarifləndirilməsi məqsədilə keçirilən müsabiqənin mükafat fondu elan edilib. Müsabiqə “Elektron Hökumət” portalını – www.e-gov.az gənclərin geniş auditoriyasına tanıtmağa və gənclərin “Elektron hökumət” həllərindən istifadə imkanlarını genişləndirməyə şərait yaradır.
““Elektron Hökumət”in təbliği üzrə ən yaxşı hüquqi şəxs”, eləcə də, “Region gəncləri arasında “Elektron hökumət” həllərinin istifadəsini təbliğ edən ən yaxşı təşkilat” nominasiyaları üzrə qaliblər 6 ay müddəti üçün pulsuz internet xidmətindən istifadə imkanı qazanacaq.
““Elektron Hökumət”in təbliği üzrə ən yaxşı fərdi şəxs” və “Dövlət xidmətlərinin elektronlaşdırılması və www.e-gov.az – “Elektron Hökumət” portalının inkişafı üzrə ən yaxşı təklif” nominasiyalarının qalibləri isə 500 manat pul mükafatı əldə edəcəklər.
Müsabiqə qaliblərinə digər hədiyyələr, sertifikat və rəmzi mükafatlar təqdim olunacaq. Sənədlərin qəbulu dekabrın 20-nə qədər davam etdiriləcək. İştirak etmək üçün buradan qeydiyyatdan keçə bilərsiniz.
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Gənclər Fondu, bir sıra aparıcı gənclər təşkilatları tərəfindən dəstəklənir. Müsabiqə Elektron Hökumət Təlim-Tədris MərkəziMəlumat Hesablama Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilir, qaliblər dekabrın 26-da keçiriləcək “Gənclər üçün Elektron Hökumət” konfransında elan ediləcək.

Prize fund for contest “Electronic Government for Youth” announced
A prize fund for the contest “Electronic Government for Youth”, which is aimed at stimulating the use of electronic government solutions among young people and educating young people on electronic government, has been announced.
The contest will allow a wider audience of young people to become familiar with the Electronic Government Portal (www.e-gov.az) and give them the opportunity to use electronic government solutions.
The winners in the nominations “The best legal entity in promoting the Electronic Government” and “The best organization in promoting the use of electronic government solutions among young people in regions” will have the opportunity to use free internet service for a period of 6 months.
The winners in the nominations “The best physical person in promoting the Electronic Government” and “The best proposal for digitizing government services and developing the Electronic Government Portal-www.e-gov.az ” will receive a cash award in the amount of AZN500.
The winners will also be given gifts, certificates and symbolic prizes. The deadline for applications is December 20. To participate in the contest, you need register here.
The contest is supported by the Ministry of Transport, Communications and High Technologies, Ministry of Youth and Sports, Youth Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan and a number of leading youth organizations. The contest is organized by the E-Government Training and Education Center and Data Processing Center.
The winners of the contest will be announced at the conference “Electronic Government for Youth” on December 26.