Bakutel-2019 sərgisində Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi öz stendi ilə təmsil olunur.
"Baku Ekspo Mərkəzi"ndə keçirilən "Bakutel-2019" XXV Azərbaycan Beynəlxalq Telekommunikasiya, İnnovasiya və Yüksək Texnologiyalar sərgisində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi öz stendi ilə təmsil olunur.
Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzinin stendində mərkəzin idarə etdiyi, o cümlədən texniki cəhətdən ərsəyə gətirdiyi layihələr, Mərkəz əməkdaşları tərəfindən dövlət xidmətlərinin təkmilləşdirilməsini təmin edən İKT sahəsində həllər nümayiş olunur.
Ekspozisiya ilə tanış olan ziyarətçilərə reaktiv xidmətlərdən proaktiv xidmətlərə keçidi təmin edən “myGov” portalı, ölkənin ən böyük ödəniş sistemi olan “ASAN ödəniş” sistemi, ölkəyə gələn turistlərin məmnunluğunun yüksəlməsində rol oynayan “ASAN Viza” sistemi, maliyyə sektorunda xərclərin azalmasını və sürətli qərarvermə imkanını təmin edən”ASAN Finans” sistemi və süni intellekt sahəsində mərkəzin gördüyü işlər barədə ətraflı məlumat verilir.
25-ci BAKUTEL sərgisində Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzinin təqdim etdiyi süni intellekt həlləri böyük marağa səbəb olub. Belə ki, əşya tanıma özəlliyinə malik olan sistem vasitəsilə insan intellekti ilə süni intellekt qarşı qarşıya gəlib. Süni intellekt insanların intellektini sınayaraq onlara müxtəlif əşyalar haqqında suallar ünvanlayıb. Doğru əşyanı ona göstərən şəxslərə tərəfimizdən hədiyyələr verilib. Qeyd edək ki, təqdim etdiyimiz süni intellekt nümunəsi təkcə əşya tanıma ilə limitlənmir. İnsanın təqribi yaşını, emosiyalarını, cinsiyyətini və.s xüsusiyyətlərini aşkar edə bilən sistemdən gələcəkdə sorğu, analiz və təhlükəsizlik məqsədlərilə istifadə edilməsi planlaşdırılır.

E-GOV Development Center is represented by its stand at the “Bakutel 2019” exhibition
The E-GOV Development Center subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan is represented at the XXV Azerbaijan International Telecommunications, Innovation and High Technologies Exhibition “Bakutel-2019” at the “Baku Expo Center”.
Projects managed by the Center including technically developed projects and ICT solutions to improve public services by the Center's employees are presented at the stand of the E-GOV Development Center.
Visitors are given detailed information about the work done by the Center in the field of artificial intelligence and projects like "myGov" that provide a transition from reactive e-government to proactive e-government, the largest payment system of the country - "ASAN payment", “ASAN Visa” system, which plays an important role in increasing tourist satisfaction, and “ASAN Finance” system that provides cost savings and quick decision making in the financial sector.
The artificial intelligence solutions presented by the E-GOV Development Center at the 25th BAKUTEL exhibition aroused great interest among visitors. Thus, artificial intelligence is confronted with human intelligence through an object detection system. Artificial intelligence asked people questions about various things by testing their intelligence. Those who showed it the right things as an answer received gifts from the Center. It should be noted that the presented example of artificial intelligence is not limited to object detection. It is planned to use the system to detect the person's approximate age, emotions, gender, etc. for future surveys, analysis and security purposes.