Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu “ASAN ödəniş” sistemində
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi tərəfindən idarə edilən “ASAN ödəniş” sisteminə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu üzrə ödənişlər inteqrasiya olunub. Belə ki, Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu üçün ianə etmək istəyən istənilən hüquqi və ya fiziki şəxs ödənişləri sistem üzərindən istənilən yerdən, 24/7 rejimində ödəyə bilər. Fonda ödəniş etmək istəyən şəxs http://www.asanpay.az portalında və ya “ASAN ödəniş” mobil tətbiqində “Yardım Fondu” bölməsinə daxil olaraq “Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu” düyməsinin üzərinə klik edir. Bundan sonra FİN və ya VÖEN üzrə axtarış edərək ödənişi həyata keçirir.
Hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti, 113 məhkəmə orqanı, 8 publik hüquqi şəxs, dövlətə məxsus 45 hüquqi şəxs və 3 özəl təşkilat olmaqla 278 dövlət qurumunun cərimə, vergi, rüsum, kommunal, lizinq, kredit, xidmət haqqı və digər istiqamətlərdə 660-dan artıq xidməti üzrə ödənişləri “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsi ilə həyata keçirilir.
Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondu 17 avqust 2002-ci il tarixində Prezident İlham Əliyevin Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin inkişafı və maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi məqsədi ilə imzaladığı müvafiq Fərmanı ilə yaradılıb.

Armed Forces Response Fund in the "ASAN payment" system
Payments to the Armed Forces Response Fund have been integrated into the “ASAN Payment” system managed by the E-GOV Development Center subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. Thus, any legal entity or individual wishing to donate to the Armed Forces Response Fund can make payments 24/7 in the system from anywhere. A person who wants to make a payment to the fund clicks on the "Armed Forces Response Fund" button by entering the "Response Fund" section on the www.asanpay.az portal or in the "ASAN Payment" mobile application. After that, makes a payment by searching for PIN or TIN.
At present, payments for fines, tax, duty, utilities, leasing, loans, service fees and payments for more than 660 services in other areas of 278 government agencies, including 30 central executive authorities, 79 local executive authorities, 113 judicial bodies, 8 public legal entities, 45 state-owned legal entities, and 3 private organizations are made through the "ASAN payment" system.
The Armed Forced Response Fund was established on August 17, 2012, by the relevant Decree signed by President Ilham Aliyev in order to develop and strengthen the material and technical base of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan.