Azərbaycanın e-hökumət modeli “Türksat”ın təşkilatçılığı ilə Türkiyədə təqdim olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi (EHİM) və Türkiyənin Sakarya Universiteti arasında onlayn rejimdə görüş keçirilib.
Görüş “Rəqəmsal idarəetmə - Azərbaycan təcrübəsi” mövzusunda təşkil olunub.
Tədbirdə EHİM-in əməkdaşları Cəmşid Naxçıvanski və Əzizə Vidadi tərəfindən həyata keçirilən təqdimatda Universitetin tələbələrinə “ASAN xidmət” modeli, Azərbaycanda‭‭ ‬elektron‭ ‭hökumətin inkişafı mərhələləri, elektron hökumət quruculuğu barədə məlumat verilib. Həmçinin bu istiqamətdə EHİM-in rolu, vətəndaşlara təqdim‭ ‬edilən elektron xidmətlər, rəqəmsal həllər, e-hökumət tətbiqlərindən söz açılıb.
Görüşdə elektron xidmətlər sahəsində mövcud beynəlxalq təcrübələr, trendlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb, iştirakçıların müxtəlif sualları cavablandırılıb. ‬‬‬‬‬‬
Təqdimat “Türksat”ın Elektron Hökumət və İnformasiya Cəmiyyəti və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi arasında qurulan əməkdaşlıq çərçivəsində baş tutub. Elektron Hökumət və İnformasiya Cəmiyyəti Sakarya Universitetində təşkil olunan "Elektron Hökumət və Rəqəmsal Transformasiya Kursu"nun tədrisi üzrə mütəmadi olaraq yerli və beynəlxalq tərəfdaşlarının ən yaxşı təcrübələrini və mühazirələrini təqdim edir. Azərbaycanı təmsil edən nümayəndə heyətinin təqdimatı da xüsusi dəvət əsasında "Yaxşı ölkə nümunələri" mövzusu ətrafında təşkil olunub.

Azerbaijan's e-government model was presented in Turkey with the organization of “Turksat”
An online meeting was held between the e-GOV Development Center (EGDC) under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Sakarya University of Turkey.
The meeting was organized on the topic "Digital management - the experience of Azerbaijan."
In the presentation given by EHIM employees Jamshid Nakhchivanski and Aziza Vidadi, the students of the University were informed about the "ASAN service" model, the stages of e-government development in Azerbaijan, the construction of e-government. The role of EHIM in this direction, e-services provided to citizens, digital solutions, e-government applications were also discussed.
The sides exchanged views on current international experiences and trends in the field of e-services, and various questions of the participants were answered.
The presentation took place within the framework of cooperation between Turksat's e-Government and Information Society and the e-GOV Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. The e-Government and Information Society regularly presents best practices and lectures from local and international partners on the “e-Government and Digital Transformation Course” at Sakarya University. The presentation of the Azerbaijani delegation was also organized on the basis of a special invitation on the theme "good country examples".