EHIM dövlət-özəl tərəfdaşlığı istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi dövlət-özəl tərəfdaşlığı istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. İndiyədək Mərkəz İKT sahəsindən olan bir neçə şirkətlə “ASAN Viza”, “E-satınalma”, “Su Balansı Sistemi”, “Elektron Sənəd Dövriyyəsi Sistemi” və digər layihələr üzrə uğurla əməkdaşlıq edib.
Bu istiqamətdə özəl qurumlarla iş birliyi və yeni imkanların dəyərləndirilməsi üçün EHİM-in rəsmi internet səhifəsi olan https://www.digital.gov.az/ -da “Tərəfdaşlıq müraciəti” bölməsi yaradılıb. Bu bölmədə dövlət – özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində Mərkəzlə əlaqə yaratmaq, layihə təklif edərək əməkdaşlıq etmək istəyən istənilən şirkət tərəfindən https://partnership.digital.gov.az/login linkinə daxil olaraq “ASAN Login” sistemi üzərindən şirkətə məxsus elektron imza ilə giriş etməli və şirkət haqqında tələb edilən ümumi məlumatları qeyd etməlidir. Müraciət edən şirkətin hər hansı layihə təşəbbüsü olduğu təqdirdə layihə haqqında da lazımi məlumatlar qeyd edilməlidir.
“Tərəfdaşlıq müraciəti” bölməsi şirkətlərin daha rahat, vaxt və resurslara qənaət edərək onlayn rejimdə müraciətini təmin edəcək. Həmçinin Mərkəz də bu istiqamətdə müraciətləri daha təkmil şəkildə qəbul və operativ təhlil edə biləcək.

EGDC continues to work in the direction of public-private partnership
The E-GOV Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan continues its activities in the direction of public-private partnership. So far, the Center has successfully cooperated with several companies in the field of ICT on "ASAN Visa", "E-procurement", "Water Balance System", "Electronic Document Management System" and other projects.
In order to cooperate with private organizations and evaluate new opportunities in this direction, a section "Partnership Appeal" has been created on the official website of the EGDC https://www.digital.gov.az/. In this section, any company wishing to contact the Center within the framework of public-private partnership, offer a project and cooperate have to login with the company's electronic signature through the "ASAN Login" with the company's electronic signature through the "ASAN Login" system by logging in to the link https://partnership.digital.gov.az/login and record the general information required about the company. If the applicant company has any project initiative, the necessary information about the project should be provided.
“The Partnership Application” section will make it easier for companies to apply online by saving time and resources. The Center will also be able to receive in an improved way and promptly analyze appeals in this direction.