Xarici ölkələrdə ali və orta ixtisas təhsili almış, diplomdan sonra ixtisaslaşma keçən tibb və əczaçılıq işçilərinin işə buraxılması üçün müraciətin və sənədlərin qəbulu
Bu xidmət Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən xarici ölkələrdə ali və orta ixtisas təhsili almış, diplomdan sonra ixtisaslaşma keçən tibb və əczaçılıq işçilərinin Azərbaycan Respublikasında tibb və əczaçılıq fəaliyyəti ilə məşğul olmağa buraxılmasını əhatə edir
Azərbaycan Respublikasının ərazisində müvəqqəti yaşamaq üçün icazə almış əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün – Azərbaycan Respublikasının ərazisində müvəqqəti yaşamaq üçün icazə vəsiqəsinin nömrəsi və pin kodu
Xarici tibb və ya əczaçılıq təhsili müəssisəsinin diplomunu əvəz edən sənəd
Azərbaycan Respublikasının ərazisində daimi yaşayan vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün – onlara verilən şəxsiyyət vəsiqəsinin və ya Azərbaycan Respublikasının ərazisində daimi yaşamaq üçün icazə vəsiqəsinin nömrəsi və pin kodu
Xarici tibb və ya əczaçılıq təhsili müəssisəsinin diplomunun və əlavəsinin notarial qaydada təsdiqi və tərcüməsi

Acceptance of applications and documents for employment of medical and pharmaceutical workers who have received higher and specialized secondary education in foreign countries and completed their specialization after receiving a diploma
This service includes the admission by the Ministry of Health of medical and pharmaceutical specialists who have received higher and specialized secondary education abroad and who, after receiving a diploma, specialize in carrying out medical and pharmaceutical activities in the Republic of Azerbaijan
A document that replaces a diploma from a foreign medical or pharmaceutical educational institution
Notarizing and translating the diploma and supplement of a foreign medical or pharmaceutical educational institution
Number and pin code of the permit for temporary stay in the territory of the Republic of Azerbaijan for foreign citizens and stateless persons who have received the permit for temporary stay in the territory of the Republic of Azerbaijan