daşınmaz əmlakın ipotekasının əlavə dövlət qeydiyyatı və sonrakı ipotekanın dövlət qeydiyyatı üçün müraciətin və sənədlərin qəbul edilməsi
Azərbaycan Respublikası Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsinin yanında Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestri Xidmətinin (bundan sonra – Xidmət) ərazi idarələr
Ərizə (reqlamentə əlavə olunur və ərizədə ərizəni təqdim edən şəxsin şəxsiyyət vəsiqəsinə dair məlumatlar (seriya, nömrə, şəxsiyyət vəsiqəsini verən orqanın adı və verilmə tarixi, ünvan) öz əksini tapmalıdır.)
Ərizənin verilməsinə hüququ olan şəxsin adından ərizənin verilməsi halında bu barədə səlahiyyəti təsdiq edən etibarnamə
Notarial qaydada təsdiq edilmiş ipotekanın əlavə dövlət qeydiyyatı və sonrakı ipoteka müqaviləsi və ya ipoteka kağızı
Ərizə (reqlamentə əlavə olunur və ərizədə hüquqi şəxsin nümayəndəsinin şəxsiyyət vəsiqəsinə dair məlumatlar (seriya, nömrə, şəxsiyyət vəsiqəsini verən orqanın adı və verilmə tarixi, ünvan) öz əksini tapmalıdır.
Hüquqi şəxsin nümayəndəsinin səlahiyyətini təsdiq edən etibarnamə
Notarial qaydada təsdiq edilmiş İpotekanın əlavə dövlət qeydiyyatı və sonrakı ipoteka müqaviləsi və ya ipoteka kağızı

acceptance of application and documents for additional state registration of real estate mortgage and state registration of subsequent mortgage
Territorial offices of the State Registry Service of Real Estate (hereinafter - the Service) under the State Committee for Real Estate Issues of the Republic of Azerbaijan
The application (it is attached to the regulations and the application must contain information about the identity card of the person who submitted the application (series, number, name and date of issue of the authority issuing the identity card, address
Submission of the application on behalf of the person who has the right to submit the application power of attorney confirming the authority
additional state registration of the notarized mortgage and subsequent mortgage contract or mortgage paper
Application (attached to the regulations, and the application must contain information on the identity card of the representative of the legal entity (series, number, name and date of issue of the body issuing the identity card, address).
Notarized additional state registration of approved mortgage and subsequent mortgage contract or mortgage paper