Daşınmaz əmlakın ipotekasının dövlət qeydiyyatının ləğvi üçün müraciətin və sənədlərin qəbulu
bu xidmət ipoteka saxlayanın ərizəsi və ya məhkəmənin qərarı əsasında daşınmaz əmlakın ipotekasının dövlət qeydiyyatının ləğvi üçün müraciətlərin qəbul edilməsi, elektron xidmət istifadəçisinə müraciətin qəbulu, işin icra tarixi barədə bildirişlərin verilməsi, işin icrasından imtina edildiyi hallarda bu barədə elektron xidmət istifadəçisinin məlumatlandırılması ilə bağlı qaydaları müəyyən edir.
1. İpoteka saxlayanın ərizəsi əsasında olduqda: - İpoteka saxlayanın ərizəsi (reqlamentə əlavə olunur və ərizədə ərizəni təqdim edən şəxsin şəxsiyyət vəsiqəsinə dair məlumatlar (seriya, nömrə, şəxsiyyət vəsiqəsini verən orqanın adı və verilmə tarixi, ün
2. Məhkəmə qərarı əsasında olduqda: - Ərizə (reqlamentə əlavə olunur və ərizədə ərizəni təqdim edən şəxsin şəxsiyyət vəsiqəsinə dair məlumatlar (seriya, nömrə, şəxsiyyət vəsiqəsini verən orqanın adı və verilmə tarixi, ünvan) öz əksini tapmalıdır - Məhkəm
1. İpoteka saxlayanın ərizəsi əsasında olduqda: - İpoteka saxlayanın ərizəsi (reqlamentə əlavə olunur və ərizədə ərizəni təqdim edən şəxsin şəxsiyyət vəsiqəsinə dair məlumatlar (seriya, nömrə, şəxsiyyət vəsiqəsini verən orqanın adı və verilmə tarixi, ünva
2. Məhkəmə qərarı əsasında olduqda: - Ərizə (reqlamentə əlavə olunur və məhkəmə qərarı əsasında şəxsin eyniləşdirilməsi mümkün olmadıqda ərizədə ərizəni təqdim edən şəxsin şəxsiyyət vəsiqəsinə dair məlumatlar (seriya, nömrə, şəxsiyyət vəsiqəsini verən o

Acceptance of application and documents for cancellation of state registration of real estate mortgage
this service defines the rules for accepting applications for the cancellation of state registration of real estate mortgages based on the application of the mortgagee or the court's decision, accepting the application to the electronic service user, issuing notifications about the execution date of the work, and informing the electronic service user about it in cases of refusal to execute the work .
1. When based on the mortgagee's application: - The mortgagee's application (attached to the regulations, and the information on the identity card of the person submitting the application (series, number, name and date of issuance of the identity card,
2. When based on a court decision: - The application (attached to the regulations and the information on the identity card of the person submitting the application (series, number, name and date of issuance of the identity card, address) reflected in the
1. When based on the mortgagee's application: - The mortgagee's application (attached to the regulations, and the information on the identity card of the person submitting the application (series, number, name and date of issuance of the identity card, a
2. When based on a court decision: - The application (is attached to the regulations and if it is not possible to identify the person based on the court decision, information on the identity card of the person submitting the application in the applicatio