Daxili istehsal məhsullarına və idxal edilən məhsullara gigiyenik sertifikatın verilməsi üçün müraciətin və sənədlərin qəbulu
Bu xidmət Səhiyyə Nazirliyi tərəfindən daxili istehsal və idxal edilən məhsullara gigiyenik sertifikatın verilməsini əhatə edir
Istehsalçı ölkənin səlahiyyətli orqanları tərəfindən verilmiş yeyinti məhsulun mənşəyini və təhlükəsizliyini xarakterizə edən müvafiq sertifikatın notarial qaydada təsdiq edilmiş tərcüməsinin elektron formada surəti
Kontraktın (müqavilənin) surəti
Dövlət rüsumunun ödənilməsi haqqında sənəd
- Məlumat elektron sistemə daxil edilir
Istehsalçı müəssisənin sanitariya norma və qaydalarının tələblərinə uyğunluğu haqqında ərazi dövlət sanitariya nəzarəti orqanının sanitariya müayinə aktının elektron formada surəti

Acceptance of applications and documents for the issuance of a hygienic certificate for domestically manufactured and imported products
This service includes the issuance of a hygienic certificate by the Ministry of Health for domestic and imported products
An electronic copy of a notarized translation of the relevant certificate describing the origin and safety of the food, issued by the competent authorities of the producing country.
A copy of the contract
Electronic copy of the certificate of sanitary control issued by the regional body of state sanitary supervision on compliance of the manufacturing enterprise with the requirements of sanitary norms and rules