Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidməti
Bu xidmət Azərbaycan Respublikası vətəndaşlığının əldə edilməsi üçün müraciətin və sənədlərin qəbulunu əhatə edir.
2.6.1.1. Azərbaycan Respublikasının ərazisində daimi yaşamaq üçün icazə vəsiqəsinin seriya və nömrəsi;
2.6.1.2. 3x4 sm ölçüdə fotoşəkil;
2.6.1.3. yaşayış yerindən ailə tərkibi haqqında arayış;
2.6.1.4. dövlət rüsumunun ödənilməsi haqqında sənəd;
2.6.1.5. Azərbaycan Respublikasında son beş il ərzində yaşaması barədə yaşayış yerindən arayış;
2.6.1.6. Azərbaycan Respublikasının dövlət dilini bilməsi barədə Təhsil Nazirliyindən arayış;
2.6.1.7. şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin surəti;
2.6.1.8. qanuni gəlir mənbəyi olduğunu təsdiq edən sənəd (aşağıdakı sənədlərdən biri: iş yerindən arayış, pensiya, təqaüd və ya ünvanlı dövlət sosial yardım alınması haqqında arayış, fiziki şəxsin gəlirləri haqqında vergi orqanının arayışı, aliment alınma
2.6.1.9. “Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlığı haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 14-cü maddəsinin dördüncü hissəsinin 1-ci bəndində nəzərdə tutulmuş elm, texnika, mədəniyyət və ya idman sahələrində yüksək nailiyyətləri olan şəxslər üçün – onu
2.6.1.10. vətəndaşı olduğu dövlətin (Azərbaycan Respublikası ilə ikili vətəndaşlığın qarşısının alınması haqqında beynəlxalq müqaviləsi olan) səlahiyyətli orqanının onun Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlığını qəbul etmək niyyətinə olan münasibətini təs

STATE MIGRATION SERVICE OF THE REPUBLIC OF AZERBAIJAN
This service includes the acceptance of the application and documents for obtaining the citizenship of the Republic of Azerbaijan.
2.6.1.1. Series and number of the permit card for permanent residence in the territory of the Republic of Azerbaijan;
- Scanned copies of the following documents
2.6.1.2. 3x4 cm photo;
2.6.1.3. certificate of family composition from the place of residence;
2.6.1.4. document on payment of state duty;
2.6.1.5. A certificate from the place of residence about living in the Republic of Azerbaijan for the last five years;
2.6.1.6. Certificate from the Ministry of Education about knowing the state language of the Republic of Azerbaijan;
2.6.1.7. copy of identity document;
2.6.1.8. a document confirming the legal source of income (one of the following documents: a certificate from the workplace, a certificate on receiving a pension, pension or targeted state social assistance, a certificate from the tax authority on the inc
2.6.1.9. For persons with high achievements in the fields of science, technology, culture or sports provided for in paragraph 1 of the fourth part of Article 14 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Citizenship of the Republic of Azerbaijan" - a re
2.6.1.10. a document confirming the attitude of the competent body of the state of which he is a citizen (which has an international agreement on the prevention of dual citizenship with the Republic of Azerbaijan) towards his intention to accept the citiz