“Su təchizatı və tullantı sularının axıdılması sistemində baş vermiş qəza ilə bağlı müraciət” elektronlaşdırıldı
5175
“Azərsu” ASC–nin “Su təchizatı və tullantı sularının axıdılması sistemində baş vermiş qəza ilə bağlı müraciət” adlı elektron xidməti “Elektron hökumət” portalına ( www.e-gov.az ) əlavə olunub.
Sözügedən xidməti www.e-gov.az üzərindən “Bütün xidmətlər” bölməsindən “Azərsu” ASC-nin xidmət qrupu arasından, həmçinin “Axtarış” xanasına e-xidmətin adını yazmaqla tapa bilərsiniz.
Vətəndaş müraciətini, abonent kodunu daxil etməklə və ya elektron xidmət FİN-ə uyğunlaşdırıldığına görə birbaşa “Davam et” düyməsini seçməklə formalaşdıra bilər. Açılan pəncərədə müvafiq xanaları zəruri qaydada qeyd etdikdən sonra müraciət təsdiqlənməlidir.
Beləliklə, vətəndaş kompüter və internetin olduğu istənilən yerdən sözügedən məsələlərlə bağlı müraciətini elektron qaydada göndərə bilər. Müraciət formasında qeyd edilmiş bütün xanalar lazımi qaydada doldurulduqda müraciət qeydə alınır və monitorda “MÜRACİƏTİNİZ QEYDİYYATA ALINDI. XİDMƏTİMİZDƏN İSTİFADƏ ETDİYİNİZ ÜÇÜN SİZƏ TƏŞƏKKÜR EDİRİK” sözləri yazılmış təsdiq pəncərəsi açılır. İcra müddəti 3 iş günü təşkil etdiyindən su-kanal idarəsinin nümayəndələri tərəfindən bu müddət ərzində müraciətə əsasən zəruri tədbirlər görülür.
“Su təchizatı və tullantı sularının axıdılması sistemində baş vermiş qəza ilə bağlı müraciət” adlı elektron xidmət “Elektron hökumət” portalına inteqrasiya edildikdən sonra portalda olan elektron xidmətlərin sayı 449 oldu.
Qeyd edək ki, elektron xidmətin istifadəsi üçün www.e-gov.az, “Elektron hökumət” portalına müvafiq autentifikasiya vasitələri (“Elektron imza” kartı, “Asan imza”, e-gov identiti və istifadəçi adı/şifrə) ilə giriş edilir.
Diqqət! www.e-gov.az portalının giriş vasitələri olan istifadəçi adı/şifrə və “Elektron imza”nı aşağıdakı ünvanlardan əldə etmək olar:

Apply for elimination of breakdown occurred in water supply and sewage disposal system
The service “Apply for elimination of breakdown occurred in water supply and sewage disposal system” provided by Azersu OJSC has been integrated into the E-government (www.e-gov.az) portal.
To use the service, you should access the “All services” section of the portal and choose the said e-service from among group of services provided by Azersu OJSC. The service can also be found by typing its name into the search box of the portal.
As the e-service has been coordinated with PIN, the user simply enters subscriber code and clicks  the “Continue” button and confirms his application by filling appropriate fields in the opened window.
Thus, citizen can submit his application in connection with the said issues online from anywhere where the computer and internet are available. The application will be registered if all fields in the application form have been completed correctly. After that, the words “YOUR APPLICATION HAS BEEN REGISTERED. THANK YOU FOR USING OUR SERVICE” will appear on the screen. After the registration of the application, within 3 working days the employees of the Water Channel Department will take all necessary measures to satisfy the citizen’s appeal.
After the integration of the e-service “Apply for elimination of breakdown occurred in water supply and sewage disposal system” into the portal, the number of e-services on the portal E-government reached 449.
It should also be noted that the E-government (www.e-gov.az ) portal can be accessed by relevant authentication tools  such as e-signature, ASAN imza, e-gov identity and  username/password.
Attention: Citizens can obtain username/password and e-signature to access the portal (www.e-gov.az) at following addresses: