Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidməti
Əcnəbilərə və vətəndaşlığı olmayan şəxslərə Azərbaycan Respublikası ərazisində haqqı ödənilən əmək fəaliyyəti ilə məşğul olmaları üçün iş icazəsinin verilməsi
Bu xidmət əcnəbinin və vətəndaşlığı olmayan şəxsin Azərbaycan Respublikasının ərazisində haqqı ödənilən əmək fəaliyyəti ilə məşğul olması üçün iş icazəsinin alınması üçün müraciətin və sənədlərin qəbul edilməsi, baxılması və baxılmanın nəticəsindən asılı olaraq əcnəbinin və vətəndaşlığı olmayan şəxsin Azərbaycan Respublikasının ərazisində haqqı ödənilən əmək fəaliyyəti ilə məşğul olması üçün iş icazəsinin verilməsi və ya iş icazəsinin verilməsindən imtina edilməsini əhatə edir.
2.6.1.1. ərizə-anket (1 nömrəli əlavə);
2.6.1.2. Azərbaycan Respublikasının ərazisində başqa əsaslarla olan əcnəbinin və vətəndaşlığı olmayan şəxsin Azərbaycan Respublikasının ərazisində qalmasına hüquq verən müvafiq sənədin seriya və nömrəsi;
2.6.1.3. əcnəbinin və vətəndaşlığı olmayan şəxsin pasportunun və ya digər sərhədkeçmə sənədi;
2.6.1.4. əcnəbinin və vətəndaşlığı olmayan şəxsin nəzərdə tutulan işi yerinə yetirmək üçün tələb edilən ixtisasa malik olduğunu təsdiq edən sənəd;
- notariat qaydasında təsdiq olunmuş surəti
2.6.1.5. nəzərdə tutulan iş yeri üçün əcnəbinin və vətəndaşlığı olmayan şəxsin cəlb edilməsi zəruriliyini əsaslandıran arayış (əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər barəsində onların əsas təhsili, əlavə təhsili, spesifik təlimi, xarici dil biliyi, iş
2.6.1.6. İşəgötürənin nizamnaməsinin və dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnaməsi;
- notariat qaydasında təsdiq edilmiş sürətləri
2.6.1.6.1. Fiziki şəxsin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin və fiziki şəxsə verilmiş vergi ödəyicisinin uçota alınması haqqında şəhadətnamə;
2.6.1.7. Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2011-ci il 30 iyun tarixli 105 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Təhlükəli yoluxucu xəstəliklərin siyahısı”nda nəzərdə tutulmuş xəstəlik virusu daşıyıcısı olmaması haqqında arayış.
2.6.2 Dövlət rüsumunun ödənilməsi barədə sənəd Azərbaycan Respublikasının ərazisində haqqı ödənilən əmək fəaliyyəti ilə məşğul olması üçün iş icazəsi işəgötürənə təqdim edildiyi zaman verilir.
2.6.3. Əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxs eyni işəgötürənin yanında başqa işə keçirildikdə yeni iş icazəsinin alınması üçün bu reqlamentin 2.6.1.1-ci və 2.6.1.4-cü yarımbəndlərdə qeyd olunan sənədlər tələb edilir.
2.6.4. Hüquqi şəxsin yenidən təşkili (birləşmə, qoşulma, bölünmə, ayrılma, çevrilmə) zamanı yeni iş icazəsinin alınması üçün bu reqlamentin 2.6.1.1-ci və 2.6.1.6.1-ci yarımbəndlərdə qeyd olunan sənədlər tələb edilir.
2.6.5. İstifadəçi iş icazəsini götürmək üçün Xidmətə gəldikdə bu reqlamentin 2.6.1.4-cü və 2.6.1.6-cı yarımbəndlərində qeyd olunan sənədlərin əslini təqdim etməlidir.

STATE MIGRATION SERVICE OF THE REPUBLIC OF AZERBAIJAN
Issuance of work permits to foreigners and stateless persons to engage in paid labor activities in the territory of the Republic of Azerbaijan
This service is for receiving, reviewing and reviewing applications and documents for obtaining a work permit for a foreigner and a stateless person to engage in remunerated labor activities in the territory of the Republic of Azerbaijan, for a foreigner and a stateless person to engage in remunerated labor activities in the territory of the Republic of Azerbaijan includes issuing a work permit or refusing to issue a work permit.
2.6.1.1. application-questionnaire (appendix No. 1);
2.6.1.2. Series and number of the relevant document giving the right to stay in the territory of the Republic of Azerbaijan to a foreigner and a stateless person on other grounds;
- Scanned copy
2.6.1.3. a copy of the passport or other border crossing document of a foreigner and stateless person;
2.6.1.4. Foreigner and the stateless person have the qualifications required to perform the intended work;
2.6.1.5. a certificate justifying the need to attract a foreigner and a stateless person for the intended job (including information about foreigners and stateless persons about their basic education, additional education, specific training, foreign langu
2.6.1.6.Charter and state registration certificate;
2.6.1.6.1. Document confirming the identity of the natural person and the certificate of registration of the taxpayer issued to the natural person;
2.6.1.7. Certificate of not being a carrier of the disease virus specified in the "List of dangerous infectious diseases" approved by the decision No. 105 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated June 30, 2011.
2.6.2 The document on the payment of the state fee is issued when a work permit is submitted to the employer to engage in paid labor activities in the territory of the Republic of Azerbaijan.
2.6.3. When a foreigner and stateless person is transferred to another job with the same employer, the documents mentioned in subsections 2.6.1.1 and 2.6.1.4 of this regulation are required to obtain a new work permit.
2.6.4. In case of reorganization of a legal entity (merger, merger, division, separation, transformation), the documents specified in subsections 2.6.1.1 and 2.6.1.6.1 of this regulation are required for obtaining a new work permit.
2.6.5. In order to obtain a work permit, the User must submit the originals of the documents mentioned in subsections 2.6.1.4 and 2.6.1.6 of this regulation when coming to the Service.